Εβδομάδα Προσφοράς· Ενίσχυση των Σεισμόπληκτων Περιοχών της Τουρκίας

Οι συγκλονιστικές και τραγικές επιπτώσεις των σεισμών στην Τουρκία δεν έχουν αφήσει κανέναν ασυγκίνητο. Μέσα σε αυτήν την τόσο δραματική συγκυρία, η ανθρωπιά σίγουρα περισσεύει. Το Σχολείο μας, στο πλαίσιο των προγραμμάτων «Στάση Ζωής» και Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης, και σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων, απευθύνει έκκληση σε μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικούς και διοικητικό προσωπικό.

Σας καλούμε σε άλλη μία “Δράση Dogether” να ενώσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ τις δυνάμεις μας και να προσφέρουμε ό,τι μπορεί ο καθένας στον δοκιμαζόμενο σεισμόπληκτο πληθυσμό της Τουρκίας.

Έχουμε επικοινωνήσει με το Προξενείο της Τουρκίας στην Αθήνα που συγκεντρώνει διάφορα είδη, τα οποία μεταφέρονται με πτήσεις της Turkish Airlines απευθείας στις σεισμόπληκτες περιοχές.

Για να αποδείξουμε πως η υπεύθυνη ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ είναι ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ, σας καλούμε να στείλετε στο Σχολείο μέχρι τις 17 Φεβρουαρίου τα εξής είδη:
Βρεφικές Τροφές (κρέμες) & Βρεφικά Γάλατα
Είδη βρεφικής φροντίδας (πάνες, μωρομάντηλα κλπ.)
Τρόφιμα Μακράς Διάρκειας (Κονσέρβες, Ρύζι, Ζυμαρικά, Όσπρια, Χυμοί κλπ.)
Είδη Ατομικής Υγιεινής

Καινούρια είδη ή σε άριστη κατάσταση (λόγω υγειονομικού πρωτοκόλλου δεν επιτρέπονται τα χρησιμοποιημένα είδη):
Παλτό, ζακέτες, μπουφάν
Παντελόνια