3η Συνάντηση Ρητορικών Ομίλων: Οι ομάδες μας συνεχίζουν τη δυναμική τους πορεία!

OιΟμάδες Ρητορικής Γυμνασίου και Λυκείου,συνεχίζοντας την επιτυχημένη τους πορεία, συμμετείχαν στην3η Συνάντηση Ρητορικών Ομίλων,με τίτλο: “Ο λόγος στους μαθητές”, που διοργανώθηκε από την Ελληνική Ένωση για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση, στο 1ο ΓΕΛ Παπάγου.Οι ομάδες μας έλαβαν μέρος με δύο διαφορετικά θέματα: Η μεν ομάδα του Γυμνασίου παρουσίασε δύο παιχνίδια επιχειρημάτων, με τη μορφή θεατρικών δρωμένων, η δε ομάδα του Λυκείου ένα παιχνίδι αντιλογίας, με τη μορφή “ναι μεν, αλλά”.Την ομάδα του Γυμνασίου πλαισίωσαν οι μαθητές:Κ. Βαμβακά, Π. Γεωργιάδης, Π. Γεωργίου, Μ. Λαγουδάκη, Α. Μαραγκού, Π. Αυγερινόπουλος, Δ. Αργυροπούλου, Ε. Παπανικολάου, Η. Γεωργίου, Ι. ΜπαλέρμπαΕ.Καλέργη, Μ. Γεωργίου, Σ. Ντάκου και Κ. Ψύρη.Την ομάδα του Λυκείου πλαισίωσαν οι μαθητές:Α. Χιωτάκη, Β. Ζώτος, Χ. Θεοδωρικάκου,Μ. Ραγκούση και Μ. Παρασκευοπούλου.Όλα τα παιδιά ήταν εξαιρετικά στις παρουσιάσεις τους και απέσπασαν διθυραμβικές κριτικές από τους παρευρισκόμενους.Στην εκδήλωση επίσης συμμετείχε, ως επίσημη προσκεκλημένη, η βραβευμένη Συγγραφέας, Κριτικός Λογοτεχνίας και μέλος της Εταιρείας Συγγραφέων,κ. Νένα Κοκκινάκη.