![](https://doukas.edu.gr/wp-content/uploads/2021/05/ΑΔΕΛΦΟΠΟΙΗΣΗ-ΤΟΥ-ΣΧΟΛΕΙΟΥ-ΜΑΣ-ΜΕ-ΤΟ-GRAMMAR-SCHOOL-NICOSIA-ΣΤΗΝ-ΚΥΠΡΟ.jpg)
ΑΔΕΛΦΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ GRAMMAR SCHOOL NICOSIA, ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ
Στο πλαίσιο της εκπαιδευτικής εκδρομής της Γ’ τάξης του Γυμνασίου μας, στην Κύπρο, πραγματοποιήθηκε σε κλίμα βαθιάς συγκίνησης η αδελφοποίηση του Γυμνασίου μας με το Grammar School της Λευκωσίας. Μετά το εγκάρδιο καλωσόρισμα, ακολούθησε εκδήλωση στην οποία παρουσιάστηκε η σπουδαία ιστορία των δύο σχολείων,
οι άρρηκτοι δεσμοί που συνδέουν την Ελλάδα με την Κύπρο, εξαιρετικά τραγούδια από τις χορωδίες και παραδοσιακοί χοροί από τους μαθητές των δύο σχολείων.