EDUCATION LEADERS AWARDS 2021· Οι καλές πρακτικές στην Εκπαίδευση κέρδισαν 2 βραβεία!

1 Χρυσό και 1 Χάλκινο Bραβείο κέρδισαν τα Εκπαιδευτήριά μας στο θεσμό των Education Leaders Awards 2021.

Σκοπός των βραβείων ήταν να αναδειχθούν και να επιβραβευθούν οι Εκπαιδευτικοί Οργανισμοί που συστηματικά επενδύουν, καινοτομούν και αποφέρουν ορθά πρότυπα στην κοινωνία δημιουργώντας ισχυρές πολλαπλασιαστικές δυνάμεις γνώσης, σοφίας και προόδου. Πρόεδρος της Κριτικής Επιτροπής ήταν η κ. Άννα Διαμαντοπούλου, πλαισιωμένη από κριτική επιτροπή υψηλού κύρους και επιστημοσύνης.

Το Σχολείο μας διακρίθηκε στις εξής κατηγορίες:

• ΧΡΥΣΟ ΒΡΑΒΕΙΟ στην κατηγορία Συνεργασία με Επιχειρηματικούς Φορείς και Οργανισμούς για την υποψηφιότητα “Το Ευρωπαϊκό Έργο Food-Aware στο πλαίσιο ενίσχυσης του σχολικού προγράμματος “Εν Σώματι””

• ΧΑΛΚΙΝΟ ΒΡΑΒΕΙΟ στην κατηγορία Online και Εκπαίδευση Εξ Αποστάσεως για την υποψηφιότητα “Εξ’ Αποστάσεως Εκπαίδευση: Η πρόκληση που έγινε ευκαιρία”.

Τα βραβεία αυτά επισφραγίζουν το όραμα και τις προσπάθειες μας να εστιάσουμε στις διαφορετικές ανάγκες του κάθε παιδιού, να διαμορφώσουμε ένα πολύπλευρο εκπαιδευτικό πρόγραμμα και να προσφέρουμε στους μαθητές ένα Σχολείο Δημιουργικό, Ευχάριστο, Χρήσιμο και Αποτελεσματικό. Ένα Σχολείο, που πάνω από 100 χρόνια προετοιμάζει και εκπαιδεύει Πολίτες του Κόσμου με Ελληνική Ταυτότητα & Ικανότητες 21ου αιώνα, ισορροπώντας με μοναδική επιτυχία την παράδοση και την πρόοδο.