H Ελένη. Ι. Δούκα στo Global Advisory Board Microsoft Showcase Schools 2022-2023

H Microsoft αναγνωρίζοντας την ηγετική θέση και την πολυετή συνεισφορά μας στα διεθνή εκπαιδευτικά δρώμενα, ενσωματώνει το Σχολείο μας στo Global Advisory Board του Προγράμματος Microsoft Showcase Schools 2022-23.

⇢ Σε συνέχεια της αναγνώρισής μας ως Σχολείο Πρότυπο| Microsoft Showcase School 2022-23 με 48 Eκπαιδευτικούς ως Microsoft Expert Educators
⇢ Σε συνέχεια της ανάδειξης μας ως 1 από τα 8 σχολεία του Microsoft European Advisory Board 2021-22, με την εκπροσώπησή από τη Γενικής Διευθύντριας Εκπαίδευσης & Microsoft Certified Educator (MCE), Ε. Ι. Δούκα.

Σε αυτό το πλαίσιο, λοιπόν, τα Εκπαιδευτηριά μας, με την Ελένη I. Δούκα ως πολύτιμο μέλος, γίνονται ρυθμιστές κι επιταχυντές των εξελίξεων. Αποκτούν παγκόσμια “φωνή” και συμβάλλουν καίρια στη δράση του Προγράμματος· Υποστηρίζουν κι εμπνέουν ακόμη περισσότερα Σχολεία, ώστε να αγκαλιάσουν τον μετασχηματισμό· Διαμοιράζουν εμπειρία, τεχνογνωσία και σύγχρονο αξιόλογο υλικό· Πλαισιώνουν τη μαθητική κοινότητα και μεγιστοποιούν την αξιοποίηση των δυνατοτήτων της βοηθώντας την να αναπτύξει δεξιότητες του 21ου αιώνα.