Παγκόσμιες Φιλολογικές Διακρίσεις για το D-ικό μου Σχολείο!

Οι φιλολογικές διακρίσεις στο Σχολείο μας συνεχίζονται! 17ος Μαθητικός Παγκόσμιος Διαγωνισμός Λογοτεχνίας της Ένωσης Λογοτεχνών Β. Ελλάδος για τον εορτασμό των 200 χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση του 1821, με εξαιρετικές επιτυχίες από Μαθητές και Καθηγητές μας:

O Παναγιώτης Γεωργίου, υπό την καθοδήγηση του Φιλολόγου, Α. Τσουκαντά, απέσπασε το 1ο Βραβείο στο Διαγωνισμό Ποίησης, με το ποίημα “Όραμα Ελευθερίας”

Η Ελένη-Παρασκευή Μέξη με το πεζογράφημα “Η Χιώτισσα” και ο Κωνσταντίνος Γεωργίου με το ποίημα “Ψυχή Αδούλωτη”, κατέκτησαν το 2ο Βραβείο στο Διαγωνισμό Πεζογραφίας και Ποίησης αντίστοιχα, υπό την καθοδήγηση της Φιλολόγου, Κ. Δρύλλη.

Συγχαρητήρια στο Σχολείο μας και στους μαθητές  μας ιδιαίτερα για την προσπάθεια, αλλά και το αποτέλεσμα.