ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ| *ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ* Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η D-IKH ΜΑΣ ΝΙΚΗ!

Με υπευθυνότητα, συνέπεια και βάσει της κουλτούρας Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο, η οποία αποτελεί κι έναν από τους άξονες του Προγράμματος ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ, το Σχολείο μας, με 36 μαθητές, από όλες τις Βαθμίδες, όχι μόνο συμμετείχε, αλλά και κατέκτησε μία σημαντική διάκριση στον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2021. Οι μαθητές μας, Μελίνα Δρόσου, Γιώργος Σιδερής, Άρης Λουμίδης και Κωνσταντίνος Ασημακόπουλος κατέλαβαν την 1η θέση για την εργασία τους  Sextortion, στην κατηγορία Λυκείου· προσεγγίζοντας ολοκληρωμένα και πολύ δημιουργικά ένα θέμα ευαίσθητο, αλλά και ιδιαίτερα επίκαιρο.
Θερμά Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, στην Υπεύθυνη Εκπαιδευτικό της βραβευμένης εργασίας,
 Λένα Δρόσου και στην Υπεύθυνη της θεματικής για το Ασφαλές Διαδίκτυο, στα Εκπαιδευτήριά μας, Καθηγήτρια Πληροφορικής, Γιούλη Τζαφέρου.

Μπορείτε να δείτε την online διαδραστική παρουσίαση των μαθητών μας, ΕΔΩ