*Θα Αλλάξουμε τον Κόσμο!*… με ένα Τραγούδι! Στη Διαδικτυακή Συνάντηση για τους 17 Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα του ΟΗΕ και την ενημερωτική καμπάνια για την προώθηση των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης, το #DikomouSxoleio – μέλος του Δικτύου Unesco Associated Schools Network – συμμετείχε στην εθνική διαδικτυακή συνάντηση, που διοργανώθηκε από τον Οργανισμό QualityNet Foundation, με στόχο την ενημέρωση της εκπαιδευτικής κοινότητας για την υλοποίηση του επίσημου εκπαιδευτικού προγράμματος του ΟΗΕ για τους Στόχους.

Και μάλιστα, είχαμε τη χαρά, όχι μόνο να συναντήσουμε, ξανά, τους πολύτιμους *συμμάχους* στην ενημέρωση και ευαισθητοποίηση: κ. Β. Δηλάρη, Εθνική Συντονίστρια ASPnet Eλλάδος & κ. Δ. Φατούρο,Υπεύθυνο Επικοινωνίας ΟΗΕ Ελλάδος και Κύπρου, αλλά και σε συνέχεια παρότρυνσής τους να παρουσιάσουμε εκ νέου το τραγούδι μας * Θα αλλάξουμε τον Κόσμο*, το οποίο και είχε δημιουργηθεί από τους μαθητές μας, πριν 3 χρόνια, στο πλαίσιο της σημαντικής αυτής δράσης.

In Action for a better World, λοιπόν, στο *μεγαλύτερο και… καλύτερο μάθημα τοτ Κόσμου!*