WRO HELLAS ROBOMARATHON 2021: 1η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΝΤΑΤΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!

Μετά από έναν πολύ απαιτητικό αγώνα, ο υπότροφος μαθητής Βασίλης Ντάτης της Α’ Γυμνασίου κέρδισε  τον Μαραθώνιο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής–  Robomarathon Ελλάδα 2021: 200 Χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση από τον Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής & Επιστήμης WRO Hellas

Με συμμετοχές πολύ ισχυρών ομάδων από όλον τον κόσμο τα Εκπαιδευτήριά μας  συμμετείχαν με 4 ομάδες που πέρασαν όλες στον τελικό.

Τελικά η μεγάλη διάκριση ήρθε με τον Βασίλη  και την ολοκλήρωση του αγώνα από όλους τους μαθητές μας που συμμετείχαν, από την Ε & ΣΤ΄ Δημοτικού.

Αυτή την ιδιαίτερη χρονιά, που δουλέψαμε εξ ολοκλήρου διαδικτυακά, συνεχίζουμε D|υναμικά και στη Ρομποτική, με διευρυμένο πρόγραμμα Ρομποτικής & ΑΙ και σημαντικούς προσκεκλημένους εισηγητές στους συγκεκριμένους τομείς.