BTEC Diploma: D-ημιουργικότητα που αναγνωρίζεται!

Μέσα από το πρόγραμμα BTEC Foundation Diploma in Art & Design & Media Practice καλλιεργούμε στους σπουδαστές την κριτική σκέψη, και τους βοηθάμε να συνδέσουν τη σύγχρονη πρακτική με τις ιστορικές, πολιτιστικές, περιβαλλοντικές και κοινωνικές επιρροές, αναπτύσσοντας διανοητική περιέργεια μεθόδων δημιουργικής παραγωγής. Στόχος μας είναι η επιτυχημένη εισαγωγή τους σε καταξιωμένες σχολές Art & Design για σπουδές γραφιστικής, fashion design ή φωτογραφίας.

Στα Εκπαιδευτήρια Δούκα, από το 2008, προσφέρουμε το πρώτο και μοναδικό πρόγραμμα BTEC Foundation in Art, Design & Media Practice στην Ελλάδα που προετοιμάζει κατάλληλα τους σπουδαστές του σε ένα τόσο μεγάλο εύρος καλλιτεχνικών αντικειμένων ώστε να εισαχθούν σε σημαντικές σχολές Art & Design παγκοσμίως. Μέσα από ευέλικτα και δημιουργικά full-time και part-time προγράμματα, δίνουμε την ευκαιρία στους σπουδαστές μας του GCE, IΒ & Γενικού Λυκείου να αποκτήσουν επιπλέον πιστοποιήσεις BTEC Level 1 Award in Art & Design και BTEC Level 3 Foundation Diploma in Art, Design & Media Practice από τον αναγνωρισμένο φορέα Pearson.

Εισαγωγή στα Πανεπιστήμια του εξωτερικού

Το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα του BTEC